headerphoto
Start

Ceny na wakacjach - jak nie przepłacać?

Ceny na wakacjach - gdzie szukać, jak porównywać, gdzie kupować żeby nie przepłacać

Lato w pełni, możliwości wyjazdowe rozszerzają się we wszystkich kierunkach i sprawiają, że już niemal wszędzie można dojechać, polecieć czy dopłynąć. Jednakże ceny bywają różne. Warto więc przed zaplanowaniem podróży spokojnie je posprawdzać, porównać poszczególne oferty i wybrać dla siebie najkorzystniejszą, tak by nie przepłacać, ale zarazem być zadowolonym z wymarzonej podróży. Można to sprawdzić poniżej albo poszukać w internecie (przykładowo tutaj).

Jak wyszukać tanie i ciekawe wakacje

Wakacje wcale nie muszą być drogą przyjemnością, zwłaszcza jeśli wie się jak je szukać i kiedy. Warto wybierając opcje wczasowe posłużyć się terminem Last Minute lub First Minute. Pierwszy z nich oznacza wakacje na ostatnią chwilę, szukane tuż przed dniem wyjazdu, a drugi wyjazd zaplanowany z dość dużym wyprzedzeniem, kiedy to ceny także są konkurencyjne. Warto skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na stronie biur podróży, zaznaczyć najbardziej odpowiadające opcje i dać się ponieść przygodzie. Nie można jednak zapomnieć porównać ceny którą chcemy zapłacić z katalogową, bo czasem „taniej” wcale nie oznacza zniżki.
Dość istotną informacją jest także fakt, iż najgorszymi miesiącami na poszukiwanie wycieczek zorganizowanych jest marzec, kwiecień, maj, czerwiec oraz lipiec, bowiem już nie ma ofert First Minute, a jeszcze nie dodano wyjazdów Last Minute. Wybierając się zaś na wakacje na własną rękę warto przede wszystkim znacznie wcześniej szukać tanich lotów oraz hoteli. Tu przydadzą się takie strony jak Fly4free czy Booking.

Płatności na miejscu, czyli co warto wiedzieć przed wyjazdem

Przed wyjazdem na wakacje warto zastanowić się czy zmienić walutę w kantorze, zabrać kartę a może wypłacać pieniądze z bankomatu. Przede wszystkim najważniejsza jest informacja jakie opłaty w danym kraju obowiązują, jeśli chodzi o karty i konto. Warto także zapoznać się z cennikiem w restauracjach, sklepach czy związanym z wypłacaniem pieniędzy z bankomatu. Bezpieczniej jest bowiem wziąć kartę niż całą gotówkę.

Ceny na wakacjach mogą być naprawdę różne, dlatego tak ważne jest by mieć ich świadomość przed wyjazdem i odpowiednio się przygotować. Porównywanie kosztów dzięki wyszukiwarkom przygotowanym na stronach biur podróży jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Podobnie jest jeśli wybieramy wczasy na własną rękę. Szukając taniego lotu czy hotelu warto jednak być systematycznym i robić to codziennie, najlepiej o tej samej porze - wtedy prawdopodobieństwo znalezienia idealnego lotu i miejsca drastycznie wzrasta. A mając już zaplanowane wakacje można odetchnąć i z radością oczekiwać dnia wyjazdu.

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

wyprawy

urlop


Skomentuj ten artykuł