headerphoto
Start

Jak dobrze zaplanować podróż?

Kiedy planujemy podróż, zaczynamy przede wszystkim od zakupu biletu lotniczego lub oczywiście biletu na pociąg, czy na autobus.

Następnym krokiem, jest opracowanie planu podróży i wyznaczenie sobie trasy, jaką będziemy chcieli przebyć na miejscu. Musimy dokładnie przemyśleć, czy stawiamy na spacer przykładowo po mieście, czy będziemy zwiedzać zabytki i muzea, a może jedno i drugie. 
Nie mniej jednak, kolejnym ważnym punktem planowania naszej podróży, jest miejsce w którym będziemy nocować, czyli może być to hotel, hostel lub popularne ostatnimi czasy airbnb. Są również osoby, które preferują couchsurfing, czyli tak zwane wypożyczanie kanapy. Ktoś udziela nam swojej kanapy, łóżka, czy też podłogi na noc, a my w zamian za to odwdzięczymy się mu kiedyś, gdy będzie chciał odwiedzić nasze miasto, czy kraj. Jeżeli na przykład wybieramy się na wycieczkę objazdową, po jakimś kraju, trudno nam będzie z góry ustalić noclegi, ponieważ czasami w niektórych miejscach pobyt może nam się wydłużyć. 
W związku z czym, najlepiej rezerwować tylko te, których jesteśmy pewni, a rezerwacji pozostałych, dokonywać w trakcie podróży. Obecnie mamy taki dostęp do technologii i różnego rodzaju stron, które pośredniczą w najmie, w związku z czym nie musimy się obawiać, że zostaniemy bez przysłowiowego dachu nad głową. Pamiętajmy o tym, że w podróży zawsze znajdą się jacyś przyjaźni ludzie, którzy z chęcią nam pomogą, wystarczy tylko otworzyć się na nowe znajomości, a wówczas wszystko okaże się dużo prostsze.
Na tani i dobry pobyt w Poznaniu polecamy Hotel Włoski.

Zobacz to na zdjęciach:

hotel

noclegi


Skomentuj ten artykuł