headerphoto
Start

Jak miło spędzić weekend?

Weekend jest zazwyczaj czasem, kiedy możemy odpocząć i poświęcić więcej uwagi naszej rodzinie.

Niejednokrotnie plany wypoczynku ograniczają się jedynie do siedzenia przed telewizorem, czy komputerem. Warto jednak zainteresować się bardziej aktywną formą wypoczynku, chociażby ze względu na nasze dzieci. Wspólnie spędzony weekend na pewno jest dobrym sposobem, pogłębiania więzi rodzinnych.

Pomysły na udany weekend niekoniecznie muszą wiązać się z dużym wydatkiem finansowym. Ważniejsza jest tutaj nasza pomysłowość oraz ilość czasu, którą będziemy chcieli poświęcić naszemu dziecku. Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie krótkiego wyjazdu.Takie wycieczki łączą ze sobą walory edukacyjne i rozrywkowe. Jest to dobry argument, zważywszy na to, iż chcemy spędzić czas wspólnie z naszym dzieckiem.

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu daje nam możliwość, uzyskania wielu ciekawych informacji, dotyczących naszego najbliższego regionu. Często lekceważymy to, co mamy pod nosem, na rzecz popularniejszych atrakcji turystycznych. Czasami warto jednak zainteresować się tą kwestią bliżej. Każdy rejon ma coś do zaoferowania. Możemy odkryć prawdziwe skarby, które z jakiegoś powodu (być może złego marketingu) nie stały się popularne, pomimo tego, iż posiadają wiele niewątpliwych walorów.

Czasami wyjazdy nie będą dla nas dostępne z rozmaitych powodów, nie tylko związanych z kwestiami finansowymi, ale także z czynnikami od nas niezależnymi (np. pogody). Istnieje wiele gier i zabaw, które pozwolą atrakcyjnie spędzić czas z dzieckiem. Dużo jednak zależy od wieku naszej pociechy. Nie wszystkie gry będą odpowiednie dla danej grupy wiekowej (dziecko może być np. zbyt małe, aby zrozumieć bardziej skomplikowane zasady). Przykładem mogą być np. scrabble, które niewątpliwie rozwijają słownictwo naszego dziecka, jednak dla młodszych dzieci będą po prostu zbyt nudne.

Podczas zabawy w domu możemy korzystać zarówno z gotowych propozycji (np. wszelkiego rodzaju planszówki), jak i sami wymyślać rozmaite gry. Dla małego dziecka każda wspólna chwila spędzona z rodzicami sama w sobie na pewno będzie dużą atrakcją, niezależnie od tego co będziemy robić. Warto jednak wykrzesać z siebie trochę siły i zaplanować weekend albo całe wakacje z dzieckiem w taki sposób, aby na pewno czerpało z tego przyjemność (i my również).

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

podróże

wakacje


Skomentuj ten artykuł