headerphoto
Start

Podróż do Uzbekistanu

Osoby, które wyruszają na podróż do Uzbekistanu, wydają się niektórym Polakom szaleńcami.

Jednakże prawda jest taka, że nie jest to wcale niebezpieczny kraj. W wielu regionach jest to wręcz idealne miejsce do podróżowania ze względu na niesamowitą życzliwość ludzi. Poza tym, niebagatelną rolę ma fakt, że zabytki Uzbekistanu oraz przepiękne krajobrazy sprawiają, że warto pojechać do tego kraju.

Każdy Polak wyruszający na zwiedzanie Uzbekistanu jest objęty obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać w Wydziale Konsularnym Ambasady Uzbekistanu w Warszawie. Wizę można uzyskać dzięki zaproszeniu od obywatela Uzbekistanu lub dzięki dokumentowi przedstawionemu przez jedno z biur podróży zainstalowanych w Uzbekistanie. Osoby, które przedłużają pobyt w Uzbekistanie ponad termin wskazany w wizie, narażają się na otrzymanie bardzo wysokiej kary pieniężnej, nakładanej przez władze Uzbekistanu. Można także podlegać karze pozbawienia wolności za bycie dziennikarzem przedłużającym wizę turystyczną.

Polacy uwielbiają wyjeżdżać do Uzbekistanu z plecakiem, aby zobaczyć Jedwabny Szlak. Są to w szczególności osoby chłonące wiedzę o świecie, lubiące się włóczyć, znający kawał historii świata.

Jak najlepiej jest przemieszczać się po Uzbekistanie? Kraj ten posiada wysoko rozwiniętą komunikację miejską, czyli znajdująca się w miastach. Mamy tam do wyboru często autobusy, marszrutki, a także metro w niektórych miastach. Często także można spotkać się z pełną dostępnością taksówek. Kobiety podróżujące po Uzbekistanie samodzielnie powinny uważać na nieoznakowane taksówki, które są niezrzeszone w żadnych korporacjach. Niestety, jest to kraj o odmiennej kulturze, w której podejście do kobiet może nas zdziwić. Osoby wchodzące do metra w stolicy Uzbekistanu, które mają na sobie plecak, będą musiały poddać się kontroli przy wejściu. Jest to rutyna, która spotyka wszystkich miejscowych. Niestety, poruszając się po mało turystycznych rejonach kraju można spotkać się ze wzmożonym zainteresowaniem tamtejszych władz.

Kiedy najlepiej zaplanować podróż do Uzbekistanu? Najlepiej jest sprawdzić dokładne jak ma się tam pogoda w konkretnym okresie roku, a także sprawdzić dokładnie jak przedstawia się sytuacja polityczna. Plan ciekawej podrózy do Uzbekistanu można znaleźć na stronach biur podrózy specjalizujących się w organizacji wycieczek do Azji, np. https://exorientelux.pl/uzbekistan/.

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

wycieczki

wakacje

azja

wyprawy


Skomentuj ten artykuł